El-afdeling hos DBS lys

Vi har opstartet vores egen el-afdeling, det betyder at vi pr. 2/5 2022 har elektrikere på landevejen med DBS logo på trøjen.

Vi udfører arbejde for private såvel som erhverv. Store som små projekter. Simple som komplicerede opgaver.

Vores elektrikere varetager alle former for el-arbejde. Vi laver alt fra nybyggeri til renoveringer.

 

Du kan forvente at arbejdet bliver udført med faglig stolthed, i høj kvalitet - og kundetilfredshed kommer altid i første række.

Fremover vil vores egen el-afdeling stå for al montage forbundet med projekter, det giver os mulighed for at følge processen hele vejen frem til det endelige resultat.

Vores nye kollegaer kommer fra andre el-virksomheder, og sparker dermed DBS lys' el-afdeling i gang med flere års erfaring fra branchen.

Vi har desuden en specialist til både solceller og varmepumper (luft-luft).

 

Vores elektriker-team kan bl.a. hjælpe med:

  • Elinstallationer i huse
  • Elinstallationer i køkkener
  • Montering af ventilation
  • Montering af emhætter
  • El-tjek for boligforeninger
  • Fejlfinding i eksisterende elinstallationer
  • Udskiftning og ombygning af el tavler
  • Udskiftning og ombygning af stikkontakter
  • Byggestrøm
  • Varmepumper (luft-luft)
  • Solceller

 

Vi tilbyder alle erhvervskunder gratis energiscreeninger af deres virksomheder, i forbindelse med opstart af et projekt.

 

Vi har hovedsæde i Glostrup, men vores montører dækker hele landet.

Tøv ikke med at kontakte os, vi står altid til rådighed, for en uforpligtende snak.

 

Elektriker hos DBS lys

På billedet ses vores seks elektrikere, der udgør holdet på landevejen.

Tag rigtig godt imod (fra venstre) Allan, Ahmet, Daniel, Jens, Frederik og Alex.

Har du også en elektriker opgave, vi skal løse, så tøv ikke med at kontakte vores servicechef Richard, på nedenstående nummer.

Kontakt el-afdelingen

Lars Felskov

Afdelingschef / Aut. el-installatør
felskov@dbslys.dk 
Tlf.: 40 41 38 93

Alex Dehn Kirk

Montør
alex@dbslys.dk 
Tlf.: 54 34 26 03

Frederik Felskov

Montør
f.felskov@dbslys.dk 
Tlf.: 54 34 26 01

Richard Kjeldberg Nielsen

Servicechef
richard@dbslys.dk
Tlf.: 54 34 26 00

Allan Billekop

Montør
allan@dbslys.dk 
Tlf.: 54 34 26 02

Jens Carlsen

Montør
jens@dbslys.dk 
Tlf.: 54 34 26 05

Ahmet Ôzgur

Montør
ahmet@dbslys.dk 
Tlf.: 54 34 26 06

Daniel Salmon Pedersen

Montør
daniel@dbslys.dk 
Tlf.: 54 34 26 04