B.E.G. LUXOMAT Sokkel/underlag IP54 PD2N H Hvid Ø110
💡 B.E.G. LUXOMAT sokkel til sensor er en praktisk påbygningsdåse til PD2N, der gør det muligt at omdanne loftmonterede enheder til en robust løsning med IP54 beskyttelse.
B.E.G. LUXOMAT sokkel/underlag IP54 PD2N H er udviklet til montering af PD2N sensorer i installationer, hvor der er behov for påbygning frem for indbygning. Det gør løsningen særligt relevant i projekter, hvor fleksibel montering og ekstra beskyttelse mod støv og fugt er vigtig.
Påbygningsdåsen er udført i en hvid finish svarende til RAL9010, som giver et neutralt og diskret udtryk i både erhvervsbyggeri, institutioner og tekniske installationer. Samtidig bidrager konstruktionen til en mere sikker og holdbar montering af sensoren.
Med IP54 beskyttelse er soklen velegnet til miljøer, hvor installationen kræver en højere kapslingsgrad end ved standard loftmontering. Det gør produktet oplagt i områder, hvor sensoren udsættes for støv eller fugtpåvirkning.
Soklen er designet til kompatibilitet med flere PD2N modeller og giver en enkel måde at tilpasse installationen på uden at gå på kompromis med funktion eller æstetik.
🔹 Gør det nemt at omdanne PD2N til påbygget montering
🔹 Velegnet til installationer med behov for højere kapslingsgrad
🔹 Giver en mere robust og sikker montering af sensoren
🔹 Diskret hvid finish til professionelle installationer
🔹 God løsning til erhverv, institutioner og tekniske miljøer
🔹 Passer til flere sensorer i PD2N serien
Specifikationer:
✔ Produkttype: Sokkel / underlag til sensor
✔ Brand: B.E.G. LUXOMAT
✔ Model: P Sokkel/underlag IP54 PD2N H
✔ Anvendelse: Påbygningssæt til PD2N loftmonterede enheder
✔ Kompatibilitet: PD2N sensor 100705
✔ Egnet til: 93452 93455 93476 93477 93580
✔ Beskyttelsesgrad: IP54
✔ Farve: Hvid svarende til RAL9010
✔ Diameter: 110 mm
✔ Højde: 65 mm
✔ Montering: Påbygning
💡 En enkel og driftssikker løsning, når PD2N sensorer skal monteres mere fleksibelt og beskyttes bedre i krævende installationer.