Norlux Global Pro Adapter Sæt GA69-2 – Udvendig trækaflastning Ø7mm til 3-faset skinnesystem (sort)
💡 Professionelt adaptersæt med sikker trækaflastning til Global Pro skinner
Norlux Global Pro Adapter Sæt GA69-2 er et komplet adaptersæt til 3-faset Global Pro skinnesystem, udviklet til sikker og stabil montering med udvendig trækaflastning. Sættet indeholder GA69-X adapter, sporaflastning samt roterende nippel, hvilket sikrer en robust og driftssikker kabeltilslutning i professionelle installationer.
Adapteren er udført i sort og er designet til kabler med Ø7mm, hvilket gør den ideel til både butiksmiljøer, kontorer og projektbelysning, hvor belastning på ledning og tilslutning skal minimeres. Den roterende nippel giver fleksibel kabelretning og reducerer slitage over tid.
Produktet er beregnet til brug i 3-faset skinnesystem og tilsluttes 230V 50Hz. Den kompakte konstruktion gør installationen enkel og pladsbesparende, samtidig med at den høje mekaniske styrke sikrer lang levetid i faste installationer.
🔹 Komplet adaptersæt med GA69-X, sporaflastning og roterende nippel
🔹 Udvendig trækaflastning til kabler Ø7mm
🔹 Til 3-faset Global Pro skinnesystem
🔹 Spænding: 230V / 50Hz
🔹 Farve: Sort
🔹 Kompakt og robust konstruktion
🔹 Velegnet til professionelle belysningsinstallationer
🔹 Nem og sikker kabelaflastning
Specifikationer:
✔ Spænding: 230V / 50Hz
✔ Faser: 3-faset
✔ Kabelføring: Udvendig trækaflastning Ø7mm
✔ Farve: Sort
✔ Længde: 70 mm
✔ Bredde: 40 mm
✔ Højde: 40 mm
✔ Vægt: 0,5 kg
✔ Anvendelse: Global Pro skinnesystem
💡 Norlux Global Pro Adapter Sæt GA69-2 – professionel og driftssikker trækaflastning til 3-faset skinnesystem.